piątek, 12 sierpnia 2016

Erytrol - bezpieczny słodzik dla cukrzyków


Na rynku istnieje wiele zamienników klasycznego białego cukru. Najczęściej biały cukier zastępujemy dość popularnym w Polsce produktem, jakim jest miód. Dietetycy od lat apelują, by w miarę możliwości jak najbardziej ograniczyć spożywanie cukru. Okazuje się, że nadmiar każdego cukru szkodzi! Cukier spożywany w nadmiernej ilości sprawia, że nasz organizm nie funkcjonuje tak, jak powinien. Takie warunki sprzyjają rozwojowi wielu chorobom cywilizacyjnym. Być może nawet nie masz świadomości tego, że cukier zwiększa ryzyko wystąpienia cukrzycy typu 2., sprzyja rozwojowi chorób serca oraz prowadzi do psucia zębów. Jeśli mowa o zdrowych zamiennikach klasycznego, białego cukru, to warto wspomnieć o erytrolu.
Czym tak właściwie jest erytrol?
Jeśli myślisz, że rezygnując z klasycznego białego cukru będziesz musiał raz na zawsze pożegnać się ze słodkim smakiem, to czas wyprowadzić Cię z błędu. Erytrol posiada niski indeks glikemiczny, a jego smak jest równie słodki, jak zwykłe cukier! Nie można poddać wątpliwości, że erytrol to bardzo zdrowy zamiennik cukru. To produkt bezpieczny dla osób cierpiących na cukrzycę. Badania wykazują, że erytrol hamuje działanie wolnych rodników. Wolne rodniki prowadzą do spustoszenia organizmu. Erytrol rekomendowany jest dla osób, które nieprzeciętnie dbają o uzębienie. Produkt ten hamuje rozwój próchnicy - w ten sposób będziesz cieszyć się zdrowym, olśniewającym uśmiechem przez wiele lat!
Erytrol możesz znaleźć na etykietach wielu produktów. Erytrol najczęściej pełni funkcję dodatku do żywności o symbolu: E968. Jeśli na etykiecie zauważysz właśnie ten symbol, możesz mieć pewien, że produkt, który spożywasz, zawiera niewielką ilość erytrolu!
Czy spożywanie erytrolu jest naprawdę bezpieczne?
Dodając erytrol do herbaty lub kawy, nie musisz obawiać się o ewentualne skutki ubocze - w przypadku tego produktu one nie występują! Liczne badania potwierdzają, że erytrol spożywany nawet w bardzo dużych ilościach nie jest szkodliwy. Informacja ta została potwierdzona w specjalnym oświadczeniu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). W przeciwieństwie do ksylitolu - równie zdrowego zamiennika klasycznego białego cukru - erytrol nie podrażnia jelit, a w efekcie nie powoduje przykrych problemów z biegunką. Niezwykle cenną informacją jest również to, iż erytrol nie prowadzi do uzależnienia.
Do tej pory myślałeś, że odstawienie klasycznego cukru wiąże się automatycznie z tym, że będziesz musiał zapomnieć o słodkim posmaku w ustach? Nic bardziej mylnego! Przekonaj się już dziś, ile zdrowotnych korzyści niesie za sobą wdrążenie erytrolu do codziennej diety. Pamiętaj, że to, co dostarczasz swojemu organizmowi, w dużej mierze odbija się na Twoim samopoczuciu.


Źródła zdjęć:
https://www.instagram.com/p/BI2cM-bgg4f/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz