piątek, 12 sierpnia 2016

Zdrowotne właściwości proszku maca


Nie można poddać wątpliwości, iż jesteśmy tym, co zjemy. Coraz częściej sięgamy po produkty najwyższej jakości, które przede wszystkim mają służyć naszemu zdrowiu. Dietetycy od lat apelują, by zbilansować codzienną dietę tak, by służyła ona przede wszystkim naszemu organizmowi. To między innymi pożywienie daje nam energię niezbędną do życia! Początki nigdy nie są łatwe - to normalne, że przyjdą momenty, w których będziesz mieć ochotę sięgnąć po coś, czego powinieneś unikać. Ważne jest jednak to, by we właściwym czasie powiedzieć "nie" i zapomnieć o starych nawykach żywieniowych. Słyszałeś kiedyś o proszku maca...? Jeśli nie - koniecznie przeczytaj ten artykuł i zastanów się, czy chciałbyś, by właśnie ten produkt zagościł na dobre w Twoim jadłospisie...?
Kilka słów o proszku maca...
Maca zalicza się do rodziny kapustowatych. Dawniej maca była uznawana za roślinę, która miała dawać gwarancję wytrzymałości i płodności zarówno u zwierząt, jak i ludzi. Maca stanowiła niezbędny element medycyny ludowej dla mieszkańców peruwiańskich Andów.
Dokładna analiza składu proszku maca
Proszek maca stał się niezwykle popularnym produktem żywnościowym w ostatnich latach. Grono zwolenników tego produktu poszerza się z dnia na dzień. Skład proszku Maca przedstawia się następująco:
- wysokiej jakości białko pochodzenia roślinnego,
- węglowodany, czyli podstawowe źródło energii,
- błonnik składnikiem niezbędnym dla właściwego funkcjonowania układu pokarmowego.
Proszek maca zawiera również liczne aminokwasy, które są niezbędne do właściwego funkcjonowania organizmu.
O tym, iż dieta powinna obfitować w zawartość kwasów tłuszczowych wiadomo nie od dziś. Proszek maca dostarcza organizmowi sześciu niezwykle cennych kwasów tłuszczowych, do których należy zaliczyć: kwas palmitynowy, kwas linolowy, kwas stearynowy, kwas linolowy, kwas palmitoleinowy.
Proszek maca źródłem witamin
Jeśli obawiasz się, że Twoja dieta nie dostarcza organizmowi odpowiedniej ilości witamin, bez wahania sięgnij po proszek maca. Produkt ten w swoim składzie zawiera takie witaminy, jak: ryboflawina, kwas askorbinowy (witamina C), niacyna oraz tiamina. Wydaje Ci się, że niedobór witamin nie wiąże się z poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi? Nic bardziej mylnego! Każda witamina pełni w organizmie określoną funkcję, np. ryboflawina odgrywa kluczową rolę w produkcji czerwonych krwinek, a tiamina dba o kondycję serca, mięśni oraz całego układu nerwowego.
Jak stosować proszek maca? Przydatne informacje dla początkujących!

Dopiero zaczynasz swoją zdrową przygodę z proszkiem maca? Spożywanie proszku maca nie jest skomplikowane: wystarczy dokładnie wymieszać go z wodą lub ulubionym sokiem. Ważne jednak jest to, by tak sporządzony napój spożywać na czczo, na około 10-15 minut przed planowanym posiłkiem. Tak przygotowany organizm wchłonie maksimum składników odżywczych z proszku maca.

Źródła zdjęć:
https://www.instagram.com/p/0X0S-PpxPP/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz