piątek, 22 kwietnia 2016

Tani i skuteczny sposób na uzupełnienie niedoboru magnezu.


Coraz szybsze tempo życia, nadmiar obowiązków, kawa, alkohol, wysoko przetworzona żywność to tylko niektóre powody niedoboru magnezu w naszym organizmie, który może objawiać się np.: bolesnymi skurczami łydek, wypadaniem włosów, próchnicą zębów, zaburzeniami snu, nerwicą, depresją, ciągłym zmęczeniem i brakiem energii.
Tymczasem magnez jest bardzo cennym biopierwiastkiem znajdującym się w każdej komórce, bierze udział w połowie wszystkich reakcji chemicznych w naszym organizmie. Niestety z pożywienia przyswaja się w ok.15-40%. Czy istnieje zatem sposób by skutecznie uzupełnić jego niedobory? Tak, to sześciowodny chlorek magnezu.

Chlorek magnezu to bezwonne kryształki bardzo łatwo rozpuszczające się pod wpływem wilgoci. Jest jedną z najłatwiej przyswajalnych form tego pierwiastka.

W jaki sposób stosować chlorek magnezu?
Można dodawać go do napojów. 1/3 płaskiej łyżeczki rozpuścić w szklance wody. (chlorek ma gorzko-słony smak dlatego dla złagodzenia smaku można go dodać do soku). Najlepiej pić  dwa razy dziennie. Pamiętać należy, że przyjmowanie dużych ilości może spowodować zaburzenia układu pokarmowego. Dzienna dawka wynosi 360-410 mg.

Magnez najlepiej wchłaniany jest przez skórę. Dlatego kąpiel z dodatkiem chlorku magnezu to łatwy i przyjemny sposób by uzupełnić poziom tego pierwiastka w organizmie.


Kąpiel: Do wanny z ciepła wodą dodajemy 1-2 szklanki chlorku magnezu, rozpuszczamy i moczymy się relaksując przez ok.20-30 minut. Nie używamy mydła ani innych substancji myjących. Po moczeniu się w wannie możemy opłukać ciało pod prysznicem.

Relaks stóp: 1 szklankę chlorku magnezy rozpuszczamy w 3-4 litrach ciepłej wody. Moczymy stopy przez 20-30 minut, wyjmujemy i spłukujemy wodą. Zabieg powtarzamy przez 2 tygodnie.

Jony magnezu podczas kąpieli przedostają się do krwiobiegu i dają bardzo pozytywne odczucia.

Jeśli nie masz wanny i nie lubisz moczyć stóp polecamy oliwę magnezową.

Przygotowanie: Chlorek magnezu mieszamy z ciepłą wodą w stosunku 1:1, a następnie przelewamy do buteleczki z rozpylaczem. Oliwka magnezowa może być używany jako dezodorant, do masażu ciała, lub jako środek na bolące mięśnie, stawy, obrzęki i stłuczenia. 


Źródła zdjęć:
https://www.instagram.com/p/BDAVXbtHzZB/
https://www.instagram.com/p/BEfxl78HIGW/
https://www.instagram.com/p/BEd02KCRsEA/Brak komentarzy:

Prześlij komentarz